Hoppa till huvudinnehåll
Fastighetskarta
1 / 26

Bruksvallarna, Bruksvallarna

Myhrsvängen 13

2 450 000 kr

Pris2 450 000 kr

Fakta om bostaden

Typ
Fritidshus
Antal rum
3 rok
Boarea
57 kvm
Tomtarea
486 kvm
Byggår
1974
Driftskostnad
2 014 kr/månad
Pris
2 450 000 kr

Stuga med bästa läge i skidparadiset Bruksvallarna

Vi kan nu erbjuda en stuga med perfekt läge bredvid anrika Hotell Bruksvallsliden. Snett bakom hotellet, med längdspåret alldeles nedanför verandan, ligger en rad med 6 fritidshus och det här är ett av dem. Är du en trogen gäst i Bruksvallarna har du kanske bott här någon gång för stugan är byggd 1974 och många gäster har återkommit genom åren och haft den som en favoritstuga.

Läget är optimalt. Du kan njuta av fri utsikt, natur och längdspår från den härliga verandan och på andra sidan av huset ligger Hotell Bruksvallsliden med sitt utbud men också Kerstins Brasseri, matbutik och spårcentral på bara någon minuts gångavstånd!

Boendet rymmer 2 sovrum som idag är möblerade med 5-6 bäddar och med våningssängar i båda sovrummen. Det ena skulle dock gå att möblera med en dubbelsäng om man hellre vill det. Allrummet är ljust och har en härlig rymd med ryggåstak och många fönster. Här får både sittgrupp, matplats och kök plats på ett bra sätt. Från allrummet har du en utgång till den altanen som har fjällnatur och längdspår som utsikt. Badrummet med dusch ligger i anslutning till hallen.

Det här är en klassisk "furustuga" som åter är efterfrågad av många , men det finns också utvecklingspotential för den som önskar uppdatera och tycker det är kul att fixa och renovera.

Gå gärna in under viktiga dokument och se den filmade visningen och önskar du sedan se den på plats kontaktar du oss och bokar en tid!

Foton och filmad visning kommer från Myhrsvängen 15. Detaljer kan skilja men stugorna är väldigt likvärdiga.
Missa inte heller mäklarpresentationen och den filmade visningen som ligger på mäklarens hemsida. ( 46 kvm boa gäller, ej ca 60 som nämns i filmen).

Välkommen att kontakta oss! Vi gillar att svara på frågor

Bilder och filmer

Ansvarig mäklare

Mäklarens profilbild

Fredrik Carlsson

Reg. Fastighetsmäklare, Franchisetagare

Karta

Härjedalen Bruksvallarna

Myhrsvängen 13

Boendekalkyl

Se din boendekostnad direkt. Framräknad kostnad är en indikation på vilken boendekostnad ni kan få efter era förutsättningar. Kalkylen tillhandahålls av Lånekoll.

Värdera din bostad

Fyll i formuläret så kontaktar vi dig inom kort

Genom att klicka på knappen för att värdera din bostad så godkänner du användarvillkoren och personuppgiftspolicyn

Pris2 450 000 kr
Värdera din bostad

Andra har också tittat på