Hoppa till huvudinnehåll
Exteriör
Exteriör
Exteriör
1 / 5
Såld!

Skansnäs, Storuman

Skansnäs 90

Pris saknas

Slutpris

695 000 kr

Fakta om bostaden

Typ
Fritidshus
Antal rum
2 rok
Boarea
41 kvm
Biarea
12 kvm
Tomtarea
3 590 kvm
Byggår
1976
Driftskostnad
994 kr/månad

Övriga månadsavgifter

Mysigt fritidshus i Skansnäs med bra utgångsläge för jakt, fiske och skoteråkning

Välkommen till ett välskött fritidshus på stor tomt med avskilt läge. Stugan är på 41 kvm och här finns ett kök, allrum, WC/dusch samt sovrum. Golvvärme i hela stugan ger hög komfort och en modern luftvärmepump förenklar uppvärmningen och sparar på driftkostnader. Stället är perfekt för dig som gillar närheten till naturen och lugnet.

I anslutning till entrén finns en väl tilltagen terrass med söderläge. På tomten står även ett förråd med plats för förvaring av skoter och annan utrustning. Intill förrådet finns även en hundgård.

Här har du nära till jakt, fiske, svampplockning, skidåkning och skoteråkning. Ca 35 minuter med bil till populära skidparadiset Kittelfjäll.

Välkommen att boka in dig på visning!

Bilder

Exteriör
Exteriör

Ansvarig mäklare

Mäklarens profilbild

Andreas Brändström

Franchisetagare, Reg. Fastighetsmäklare

Värdera din bostad

Fyll i formuläret så kontaktar vi dig inom kort

Genom att klicka på knappen för att värdera din bostad så godkänner du användarvillkoren och personuppgiftspolicyn

Slutpris

695 000 kr

Värdera din bostad

Andra har också tittat på